Model Fabrika Simülasyonu ile Yalın Üretim Eğitimi

Bizi Takip Edin

Model Fabrika Simülasyonu ile Yalın Üretim Eğitimi

-

Kurs Detayları

Eskişehir Sanayi Odası – ESO AKADEMİ tarafından  düzenlenen “Model Fabrika Simülasyonu ile Yalın Üretim” eğitimi 14 Haziran 2022 tarihinde 09.30-17.30 saatleri arasında ESOAkademi yerleşkesinde gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi 10 Haziran 2022’dir.

Eğitim  Bedeli


Eğitim ücreti 1100TL+KDV’dir. Eğitimimiz 16 kişi ile sınırlıdır ve başvuru sırasına göre öncelik verilecektir. Kesin onay kurs ücretinin tarafımıza ulaşmasından sonra verilecektir.

Amaç


“Model Fabrika Simülasyonu” ile, katılımcılarda “Yalın Üretim”e geçmeyle sağlanacak faydaların farkındalığını oluşturmaktır.  Katılımcılar “Yalın Üretim” öncesi ve sonrası üretim şartlarını ve maliyet değişimlerini gerçek bir fabrikada yaşıyormuş gibi algılayıp, öğreneceklerdir.

İçerik


Katılımcılar gün boyunca yalın üretim öncesi ve sonrasının canlandırıldığı 3 ayrı senaryoda “Model Fabrika Simülasyonu” oyununu oynayacaklardır. Her katılımcı, planlamacı-depocu-montajcı-kaliteci-yönetici gibi konumlarda rol alarak gerçek bir fabrikadaymış gibi “Çim Biçme Makinesi” üreteceklerdir. Ürünün Legolardan yapılıyor olması konuyu gerçek hayattan uzaklaştırmamaktadır. Katılımcılar gün boyunca aşağıdaki süreçleri fiilen yaşıyor olacaklardır:

–  Üretim süreçleri

–  Üretim planlama süreci

–  Depo süreçleri

–  Dahili lojistik yönetimi

–  Kanban-Milkrun

–  Kalite süreçleri

Ayrıca her oyun turunun başında aşağıdaki “Yalın Üretim ve Teknikleri” konularında eğitimler de verilerek katılımcılarda teorik bilgilerle ve pratik uygulamalar pekiştirilecektir.

– Yalın üretim kavramı, özellikleri

– Geçiş süreci kavramı

– 7 İsraf (Muda) kavramı

– Tam zamanında üretim (JIT)

– Takt zamanı

– Tek parça akışı

– Çekme sistemi-kanban-milkrun

– Jidoka, Poka Yoke

– Karma üretim

– 5S ve 5S Oyunu

– Kaizen

Ödül


Katılımcı 2 firmaya yalın üretim olgunluk seviyesi tespit çalışması yapılacak ve akabinde yalın üretim yol haritası çizilecektir. (Firmalar kura ile belirlenecek ve çalışmalar bedelsiz yapılacaktır)