Bizi Takip Edin

Eskişehir Sanayi Odası tarafından yürütülen, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından desteklenen; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’nün ortak olarak yer aldığı “Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi” (ESO-AKADEMİ)’nin kurulum çalışmaları tamamlandı.
BEBKA tarafından desteklenen en büyük güdümlü projelerden olan ESO-AKADEMİ bölgemizdeki nitelikli personel sorununun ortadan kaldırılması amacıyla 22-35 yaş aralığındaki işsiz insanlarımızın istihdam edilebilirliklerinin artırılması ve firmalarımızda çalışan mavi yaka personellerimizin mesleki yeterliliklerinin güçlendirilmesi adına mesleki eğitim faaliyetlerine başladı.
Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin içerisinde, yaklaşık 3.000 m2 kapalı alanda kurulmuş olan ESO-AKADEMİ tamamen ESO tarafından, Eskişehir’deki tüm kuruluşlarımızın mesleki ihtiyaçlarını karşılayacak bir yaklaşımla yönetilecek. Toplam yatırım bütçesi 15 Milyon TL’yi aşan ESO-AKADEMİ bünyesinde Eskişehir sanayimizin ihtiyaçları doğrultusunda;
– CNC Eğitim Bölümü
– Mekanik Atölye Bölümü
– Endüstriyel Otomasyon Bölümü
– Elektrik-Elektronik Bölümü
– Endüstri 4.0 Bölümü
– STEM (Çocuklar için Fen ve Teknoloji) Bölümü
– İş Makineleri, Forklift ve Kaynaklı İmalat Simülasyon Bölümü yer almakta.
ESO-AKADEMİ sahip olduğu teknik altyapı ve donanım ile Eskişehir sanayimizin yüzde 60’lık kısmına doğrudan hitap edebilecek. Özellikle metal ve plastik işleme alanında barındırdığı CNC torna ve freze, plastik kalıp ve enjeksiyon, fiber lazer kesim, abkant pres, kaynaklı imalat, endüstriyel otomasyon, elektrik-elektronik, dijital dönüşüm, PLC, hidrolik ve pnömatik gibi makine-teçhizat ve eğitim atölyeleri ile çok ciddi bir ihtiyacı karşılayacak. Bununla birlikte birçok farklı sektörde çok geniş bir yelpazede, ihtiyaç duyulan her türlü alanı kapsayacak şekilde eğitimler ve mesleki yeterlilik belgelendirme hizmetleri Eskişehir’in hizmetine sunulacak.

Mesleki Eğitimler

Akademizde Sanal Turumuza Katılın

ESO Akademi'de gerçekleşen eğitimler ve tesislerimiz ile ilgili bizimle bir kısa tura katılır mısınız?