Bizi Takip Edin

Anıl AKIN

Anıl Akın, 1970’li yıllarda Trakya’nın küçük bir kasabasında doğdu. 3 çocuklu bir ailenin son üyesidir. İlkokul sonrası ortaokul ve liseyi İstanbul’da Saint Benoit Lisesi’nde tamamladı. Üniversiteyi severek ve isteyerek İletişim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra askerliğini yedek subay olarak yaptı.
1992 yılında üniversitede okurken yabancı kitap satışıyla başlayan çalışma hayatında sırasıyla Satış Temsilciliği, Mağaza Müdürlüğü, TV yapım ve yönetim yardımcılığı yaptı. Askerlikten sonra satışta uzmanlaşmaya karar verdi ve Anadolu Efes’te çalışmaya başladı. 1998’de başlayan bu süreçte, Satış Temsilciliği, Bayi Kanalı Satış Yöneticiliği, Bayi Kanalı Satış Şefliği, Direk Dağıtım Satış Şefliği (Açık ve Kapalı Kanal / On&Off Trade), Bira Grubu Uluslararası Pazar Geliştirme Yöneticiliği, Türkiye Modern Kanal Merkez Yöneticiliği, Modern Kanal Saha Satış Müdürlüğü (Perakende ve Cash&Carry), son olarak da Satış Direktörlüğüne bağlı olarak Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak görev yapmıştır.
Akın; başarı kadar tersinin de öğretici olduğunu düşünüyor. Başarısızlığın, eğer bu süreçten ve sonuçtan öğrenme ve gelişme varsa anlamlı buluyor. Satışın bir duygu transferi olduğuna ve satışçının kaç müşterisi varsa o kadar dil bilmesi gerektiğine inanıyor.
Koçluk sertifikasına sahip olan Akın, İTÜ Çekirdek oluşumunda start-up şirketlere mentorluk yapmaktadır. Ayrıca FODER ve Uğur Böcekleri Derneği gönüllüsüdür. Evli ve İpek gibi bir evlada sahip olan Akın’ın; otantik danslara, halk oyunlarına ve tarihe özel ilgisi vardır. İzgören Akademi bünyesinde Sunum Teknikleri, İletişimin 5 Anahtarı, Telefonda İletişim, Takım Çalışması, Etkin Satış Teknikleri, Kanal Satış Yönetimi, Müzakere ve İkna Teknikleri, Çatışma Yönetimi, Profesyonel Yönetim Becerileri, Problem Çözme Teknikleri, Toplantı Yönetimi, Marka Yönetimi, Tanzim-Teşhir, Networking, Verilerle Bağ Kurmak başlıklarında eğitim vermektedir.