Bizi Takip Edin

ENGİN EROĞLU

ENGİN EROĞLU

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1995’te mezun olduktan sonra, aynı yıl Türk Demirdöküm Fabrikaları AŞ’de Ar-Ge mühendisi olarak işe başlamıştır.  Sırasıyla Arge – Pazarlama – İhracat – Üretim – Arge – Yalın Üretim bölümlerinde görev almıştır.

 

Üretim ve Arge Müdürlüklerinden sonra, 2010 yılında Demirdöküm’de Yalın Üretim Sistemine geçiş kararı ile birlikte “Yalın Üretim Müdürü” olarak görev almış olup, Yalın Ofis’i kurarak tüm Yalın Üretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanmasından sorumlu olmuştur. Bu süreçte Yalın Üretim Sistemi ve Teknikleri hakkında yaklaşık 1700 kişiye toplam 5400 adam/saat teorik ve uygulamalı eğitim vermiştir.

 

Eylül 2014’te Demirdöküm’den ayrılarak “Progim Yalın Dönüşüm ve Yazılım” firmasını kurmuştur. Kendisini ve firmasını hızla geliştirerek sadece danışmanlık değil “Arge-İnovasyon Projeleri” de yapar hale gelmiştir. Arge ekibini genişleterek “Üretim Çizelgeleme Yazılımı”nı gerçekleştirmiştir.

 

Bugüne kadar, Türkiye çapında pek çok şehirde 60’tan fazla firmanın “Yalın Üretim Danışmanlığını” yaparak “Yalın Dönüşüm” çalışmalarına katkıda bulunmuştur.

 

Eskişehir, Ankara, Konya, Denizli, Afyon, Sakarya, Bilecik gibi şehirlerdeki birçok üniversitede ve sanayi odalarında “Yalın Üretim ve Teknikleri” – “Üretim Planlama” gibi konularda eğitimler ve seminerler vermiştir.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde 4. sınıflara “Yalın Üretim” dersi vermiştir.

 

Son yıllarda kurulan ve önemi hızla artan, Ankara, Kayseri ve Adana’daki Model Fabrika’ların da “Kıdemli Yalın Danışmanlığı”nı yapmaktadır.

 

1972 Sivrihisar doğumlu olup, evli ve 2 çocuk sahibidir.