Bizi Takip Edin

HAKAN ŞAHİN

Hakan Şahin, TED Ankara Koleji’nde orta öğrenimini tamamladıktan sonra sırasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programlarından Şeref Derecesi ile mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi Felsefe Lisans Programı son sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürmektedir.

İş hayatına Koç Holding A.Ş. Yönetici Hazırlama Projesi kapsamında Finans Uzmanı olarak başladı. Tat Konserve, Sek Süt, MarEt ve Pastavilla şirketlerinin Tat Gıda A.Ş. çatısı altında birleşme operasyonunda yer aldı.

2004 yılında aile şirketi olan Ranova İnşaat Turizm Ltd.Şti.’de Yönetici Ortak olarak görev aldı. Şirketin yürütmekte olduğu inşaat faaliyetlerinin geliştirilmesi, turizm, eğitim ve gayrimenkul geliştirme alanlarında yatırımcı ve işletmeci olarak yer alınmasını sağladı. Stratejik planlama, proje finansmanı, fizibilite ve iş planı hazırlama konularına liderlik etti.

2010 yılında Ankara Gaziosmanpaşa’da hizmete açılan Nesta Boutique Hotel’in mimari-teknik tasarım ve şantiye operasyonlarını yönetti. Otelin işletmeye alınmasını takiben satış ve pazarlama faaliyetlerini koordine etti. Eğitim sektöründe ise 2005 yılında eğitim vermeye başlayan Büyüteç Anaokulu’nun yatırım, inşa ve finans faaliyetlerini yürüttü. 2010 yılında Büyüteç Anaokulu, 2015 yılında ise Nesta Boutique Hotel işletme haklarını satarak Ranova İnşaat şirketini bir gayrimenkul portföy şirketi haline getirdi.

Sivil Toplum Kuruluşları ile henüz lise öğrencisiyken tanışan Hakan Şahin, Türkiye’nin ilk Interact Kulübü olan Ankara-Kızılay Interact Kulübü’nün Kurucu Başkanlığı’nın yanı sıra, İstanbul-Fenerbahçe ve Ankara-Kızılay Rotaract Kulüp Başkanlıkları, Uluslararası Rotary 2430.Bölge Rotaract Sekreterliği, Mesleki Gelişim Komite Koordinatörlüğü gibi görevleri öğrenciliği sırasında yürüttü. Halen Türk Eğitim Derneği’nde yönetim kurulu yedek üyeliği ile birlikte burslardan sorumlu eğitim komitesinde gönüllü faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sivil toplum ve özel sektördeki birbirinden farklı deneyimlerini 2017 yılından itibaren danışman ve eğitmen olarak Avrupa Birliği Hibe Programları’nda birleştiren Hakan Şahin; Türk Eğitim Derneği, TED Üniversitesi, Yanındayız Derneği, Ankara Servis İşletmecileri Odası, TED Ankara Koleji Mezunları Derneği, Suriye Dostluk Derneği gibi çeşitli STK’ların hibe kaynaklarından faydalanmalarını sağladı. Bu projelerin başta finansal planlama olmak üzere tasarım ve teklif süreçlerini yürütmenin yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği ve finansal okuryazarlık konularında eğiticiliğini de üstlendi.

Tiyatroya gönülden bağlı olan Hakan Şahin bugüne kadar 12 tiyatro oyununda rol aldı. TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Tiyatro Grubu’nun sahneye koyduğu ve Hollanda Büyükelçiliği Kültür Fonu’nun finanse ettiği “Bisiklet Tamircisi” adlı tiyatro oyunu ile Diyarbakır, Polatlı ve Trabzon’da çoğu tiyatroyla ilk defa buluşan 3.000’i aşkın ortaokul öğrencisine ücretsiz oyun sergiledi. Halen oyunculuğa L’avare Sahne’de devam etmektedir.

Hayatının son 7 yılında bir bisiklet tutkunu olduğunu fark etti. Her yıl en az 2.000 km pedal çevirerek Türkiye’nin pedal çevirmediği asfaltı kalmamasını hedeflemektedir.

Hakan Şahin evli, bir kız, bir erkek evlat sahibidir.

 

REFERANSLAR

 İŞKUR

 KERVAN GIDA

 ULUTEK TEKNOPARK

 SAMSU BÖREK

 KARSAN

 NUROL MAKİNA

 KUVEYT TÜRK

 TIRSAN

 ARTI ELEKTRONİK

 GOASB

 GÜLERYÜZ İK

 POLİGON İNŞAAT

 SANAT AMBALAJ

 SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

 DRC KAUÇUK

 DİNİZ ADİENT

 LANSİNOH TÜRKİYE

 TPI

 ORTADOĞU RULMAN SANAYİ

 KORAMİC YAPI KİMYASAL

 GLAXO SMİTH KLİNE-İLAÇ

 NÜVE